אירועים מיוחדים

עושות קולות: רב שיח על נשים בתעשיית המוזיקה

מקים דיל עד קים גורדון בואך קים קרדשיאן – מקומן, מיתוגן, השפעתן ותחושתן של נשים בתעשיית המוזיקה.
רב שיח בו ננסה להבין ולנתח את מקומן של נשים בתעשייה וגם באנטי-תעשייה, בחו"ל וגם בארץ.
פאנל בהנחיית דנה קסלר – כותבת, מרצה ומוזיקאית. עורכת האנתולוגיה "הלהקה היחידה שחשובה: להיות מעריץ פופ בישראל" וחברה בהרכבים מורה חיילת/מורה מחליפה.
ובהשתתפות:
שרון קנטור – כותבת, מוזיקאית ומרצה.
ניצן פינקו – משדרת את התכנית RIOT! ברדיו הקצה, המוקדשת לקידום מוזיקה מהפכנית, נשית ופמיניסטית.
אליוט – מוזיקאית, כותבת ותקליטנית. סולנית להקת פוליאנה פרנק.

פסטיבל אינדי – בין תרבות נגד לזרימה עם הממסד

דלית שמחאי היא סוציולוגית ואנתרופולוגית במכללת האקדמית תל חי. מחקריה עוסקים בהבטים שונים של התרבות הפופולארית והיא מתעניינת במיוחד בתתי תרבויות שפועלות בשולי הזרם המרכזי של החברה. בעבר חקרה את תופעת התרמילאות של צעירים ישראלים במזרח ואת תרבות העידן החדש.  
אורי דורצ'ין הוא מוזיקולוג ואנתרופולוג, חקר את התפתחות תרבות ההיפ הופ בישראל, ומבצע כעת יחד עם דלית שימחאי מחקר על סצנת האינדי.

"חיי ארול" – נסים קלדרון מסביר על מאיר אריאל

נסים קלדרון יציג מסקנות ביניים מתוך הביוגרפיה של מאיר אריאל, שהוא כותב בימים אלה עם עודד זהבי. השיחה תתמקד בשיר "ארול", ובאמצעותו יוצגו מוטיבים מאיר אריאליים משמעותיים.

מיכאל מרסה – אינדי יהודי

אינדי יהודי – על מוזיקה, חופש ושורשים.
מיכאל מרסה, מיוזמי הלייבל המהפכני 60 ריבוא, שמייצר אמנות נסיונית מתוך מקורות בתלמוד, ספר הזהר, הקבלה ועוד, ינסה לגעת בשורשים של האינדי מנקודת המבט של החשיבה היהודית. במפגש עם מפיקים ויוצרים מהאינדי הישראלי, ינסו לברר מה העומק שמחפשים אמנים רבים בעולם היהודי בתוך היצירה שלהם, מה מגיע משם לתוך היצירה, ומה נכנס מתוך העולם שבחוץ?
איך יכול להיות ששני אנשים שרים את אותו השיר, והוא נשמע שונה לגמרי? צלילה לתוך סודות האותיות, כלים ללא אור, שרק הקורא מכניס לתוכן את הרוח, ומקבלים את הנשמה מתוך הטעם והניקוד.
האינדי שבתוך היהדות – נתיבים עצמאיים , ולא מאסות מוכתבות מראש. יצירה יהודית, מתוך הנחיית הלב, וחיפוש האמת.
בשיתוף אנשי מפתח מעולם האינדי.