IN-D-TOX

מתחם ניקוי רעשים.

 בהפקה משותפת עם אתר 'ליבא' ו 'מגדל אחד'.

בתוך ההמולה הססגונית של הפסטיבל, מקום להירגע, ולמצוא את הסוד בתוך כל ההתרחשות.  מתחם שבו יש ניתוק זמני מטכנולוגיה, ומהתרוצצות ויש בו פינה נעימה לשבת, לפתוח את הלב, להיפגש ולדבר.

במשך הזמנים שבהם אין פעילות, יוקרנו קטעי וידאו וסרטונים סביב פעילות חברתית, מדיטציה, וקטעי ארכיון נדירים של מאיר אריאל ז"ל מאתר 'ליבא'.

יום חמישי

21:30 מדיטציה מוזיקלית וידאו מוזיקלי מדיטטבי שבו מעביר הרב דניאל כהן את הצופה מסע בתוך מדרגות הנפש.
22:30 הצד הסמוי שעדיין מאיר דיבורים נדירים על החיים, ועל מה שמאחורי החיים, כפי שנתפסו בראיון עם מאיר אריאל. פניני חכמה ותבונה. בין לבין, יספרו בנו, שחר אריאל, והבמאי עופר שכטמן, על הצדדים השונים והנסתרים מאוד ביומיום של מאיר.
00:00 הדרכה על תערוכת הציורים '12 השבטים' ערוכת 12 השבטים של אמנים מקולקטיב 60 ריבוא. 12 תמונות גדולות סדורות בצורת חושן, כל שבט והמאפיינים שלו על פי הכוכבים, המזלות, תכונות הטבע, ועולם הסוד. ההדרכה תרחיב על העומק שמאחורי הציור.
00:30 סדנת ניגון, מזלות וכוכבים – מארק אליהו מאסטר הקמנצ'ה והבגלמה, בסדנת אמן בה יכנסו המשתתפים אל המסע שלו, המקאם. המקאם בנוי מנוסחאות מוזיקליות שפותחו לאורך הדורות ע״י מדענים ,מוזיקאים ואנשי רוח, ומבוסס על חישובים קוסמיים ומתמטיים השזורים במעגל השנה, מזלות, ואיברים בגוף ובנפש
2:00 מעגל שירה מקודשת – שירה ואבידן אופיר, ירון פאר, וחברים מעגל שירה משותפת של שירי דבקות ורוח בתך הלילה.‏ קטעי שירה ותפילה המעוררים את הנפש ופותחים את הלבבות. כולם בגובה אחד, אין במה או קהל, יש עיניים מול עיניים ולב מול לב.

יום שישי

8:00 תפילת שחרית
9:30 התרגיל הריק – מדיטציה בקבוצה – אמונתיה שילת הזדמנות להשקטה, להתבוננות, ולראיית האפשרויות הבלתי מוגבלות בתוכנו.
10:30 התפילות שלנו #6 מופע תפילות אישיות ושירה עכשווית – לכולנו יש תפילה. לכל משברי החיים, לכל ההתרחשויות השונות שעוברות עלינו ובתוכינו. כמיהה, רצון, התבוננות כללית ואישית. הקבוצה המוכשרת הזו באה לחלק לנו את החוברת השישית במספר שהוציאה זה עתה, במופע טקסט ומנגינה מיוחד.
11:30 מאחורי הקלעים של 'ארמון בזמן' – עונג שבת מיוחד עם גיא חג'ג' שיחה ומבט מעמיק לקונספט המעניין של ההרכב והמופע 'ארמון בזמן', שעוסק בקדושת הזמן. גיא חג'ג' האהוב והיקר ינחה את השיחה וחברי ההרכב יספרו על תהליך העשייה.
13:00 אביב גדג', יהוא ירון, רן ראשון – ישן חדש, ועתיק. אנפלאגד מיוחד. חדשים, ישנים, ועתיקיםעתיק, ישן, וחדש. שלושה יוצרים נפלאים, שכל אחד יתן טעימה ממרכולתו. מהשירים החדשים שעתידים לצאת בקרוב, מהשירים המוכרים שכבר אוהבים, וכמה מהמקורות העתיקים, בביצועים אישיים חדשים. יותר מזה, מה נבקש…
14:45 במת ההפתעות של הפסטיבל – אמנים באים לשיר סינגלים מהמגירה אמנים מהפסטיבל באים לשיר סינגלים מהמגירה- שירים חדשים, בודדים, שבאים לחלוק במיוחד כאן. 4 אמנים, כפול 15 דקות של תהילה. מי אלה? בוא לגלות
16:00 מנגנים קרליבך עם כולם! זהו, עוד רגע שבת. והאיש עם הלב הגדול בעולם, הרב שלמה קרליבך, תמיד ביקש מאיתנו לחבק, ולנגן, שנגיע עד לב השמיים ממש, שנראה טוב סביבנו, בכל אחד. בלי חשמל, בלי הגברה, רק עם פה וכמה גיטרות, ומעגל הולך וגדל.
17:20 מנחה, קבלת שבת ותפילת ערבית עולים במעלית לעולם אחר.
20:00 סעודת שבת בלבבות פתוחים אוכלים, שותים, שמחים, שרים , מספרים סיפורים נפלאים, ופשוט מתחברים למקור ולשורש. אוצר סודי של שקט.
22:00 מרחב פנימי בעולם חיצוני – סדנת התבודדות על פי ר' נחמן מברסלב – מתן נויפלד וחברים(במקביל)לעשות אהבה: סוד התשוקה היהודית מה הדיבור שלנו עושה? כמה הוא עוד יכול לעשות. הגבול האינסופי של מה שיש בתוכינו, שעוד לא גילינו. כי התביישנו. בעצם, ללמוד איך לדבר כשאין אף אדם ממולי,על מה שאפילו אני עדיין לא יודע,  ולראות את הפלא שיוצא מזה עם קצת הכוונה.
זוגיות, תשוקה, גילוי העומק של מושג האהבה בבית היהודי. יהונתן ויסכה שומר.
00:00 צפרדע שבלעה עיר:  סוריאליזם בתלמוד. מיכאל מרסה האגדות בתלמוד הן חלק גדול ממנו. החכמה היהודית העתיקה שכולנו מדברים אותה בשפת היומיום, מוסר ההשכל, וצורת החשיבה, שואבים משם המון. בתוכן, אגדות רבה בר בר חנה, מצטיינות במיוחד בתיאורים שאפילו סלבדור דאלי היה משווע לצייר אותן. מיוחד, ושווה הצצה.

יום שבת

8:00 תפילת שחרית
11:00 קידוש וסיפורי מעשיות                עם אליעזר בוצר סיפורי אגדה, ומעשיות על אנשים פשוטים, מלכים וקיסרים. סיפורים שמשהו בחווית הקריאה והלימוד שלהם, מעצם העובדה שהסתיר המחבר את פרשנותן, פשוט משחרר משהו בתוך הלבבות. המוזיקאי אליעזר בוצר יפתח את הדיון והשיחה.
11:30 סעודת שבת עם שי צברי – פיוטים, ניגונים וסיפורים כולנו אוהבים את שי צברי. כולנו מאוהבים באלבום 'שחרית' שקצר את כל השבחים האפשריים השנה. ושי אוהב אותנו ובא ללמד אותנו איך פעם היו שמחים…לשיר ביחד את הפיוטים והשירים של סעודת שבת, ושיחה סביב הפיוטים שבחר לאלבומו. שרים יחד ללא תיווך.
13:30 הדרכה על תערוכת ציורים '12 השבטים' ערוכת 12 השבטים של אמנים מקולקטיב 60 ריבוא. 12 תמונות גדולות סדורות בצורת חושן, כל שבט והמאפיינים שלו על פי הכוכבים, המזלות, תכונות הטבע, ועולם הסוד. ההדרכה תרחיב על העומק שמאחורי הציור.
14:00 מעגלי שיחה פתוחים להתחזקות בעשייה משותפת דיון סביב נושאי חסד, דיבור טוב מול לשון הרע,  וערבות הדדית. איך אפשר לצאת מאינדינגב, עם עוד קצת השראה לעשות טוב ולהיות שליחים של מעשים חיוביים? המעגלים פתוחים ומצריכים את מירב הקולות והדעות- אנחנו רוצים לשמוע אתכם. מפגש מרכזי באוהל , מעגל סביב נושא הנתינה והחסד החברתי.
16:30 מנחה וסעודה שלישית זמן לשיר.

 

  • במקום תפתח ספריית קח תן פתוחה לקהל – הביאו דיסקים וספרים ישנים!
  • דוכן עם חומרי יצירה והשראה פתוח עבורכם במתחם!
  • לאורך כל הפעילות יוגשו במתחם  שתיה וכיבוד קל, טבעי ובריא.
  • בשבת המתחם פועל על פי גדרי ההלכה לשומרי שבת
  • המתחם נמצא בכניסה לשטח הקמפינג
  • במתחם תוצג תערוכת '12 השבטים' של 60 ריבוא
  • ניתן להירשם לסעודות השבת במתחם, על בסיס מקום פנוי.
  • זמן הדלקת נרות: 17:48
  • המתחם בשיתוף אתר 'ליבא' ו'מגדל אחד'

 leebamigdal