ארטע-זאכן

ארט-ע-זאכן 2015

ארט-ע-זאכן היא הזרוע הפלסטית של אינדינגב. כבר משנתו השנייה של הפסטיבל, אי שם  ב- 2008 התחיל נושא האמנות הפלסטית לקבל דגש בשאיפה לדחוף לקדמת התודעה את היצירה החוץ גלריסטית – מעין "אמנות מדברית ציבורית". רוח היצירה הבוערת שביקשה להציף את חלל המדבר התממשה בדמות שאריות תעשייה חקלאית שהפכו למייצגי ענק. שנה אחר שנה מתאגדים יוצרים מתחומים מגוונים כדי ליצור גלריה רב תחומית רגעית שנעלמת עם תום הפסטיבל. השנה, התמקדו היוצרים בנושא "חלל", על משמעויותיו ורבדיו השונים.

קבלו את רשימת המיצגים –

רבין ורחם – כל בני האדם מתים בזכותנו. אנחנו רובוטים. ואתם?

רחם הוא בלש שחוק באגף הרצח הבין-גלקטי שמנסה לעשות קצת "גוד טיים" עד הפרישה. שנים של ניסיון להשיג צדק בעל חלל השחיתו את התכנות הבסיסי שלו עד שהפך למכונת אהבה… שיודעת רק לשנוא! הדבר האחרון שהוא ציפה לו זה שחודש לפני הפרישה, יצוותו אותו עם רבין, טירון נלהב שיצא לפני עשר שניות אור מהמפעל, עדיין מאמין בחוקי הרובוטיקה של אסימוב וחושב שכל צורות החיים הן מקודשות. האם הם יצליחו להגן על אנשי האינדינגב מאנסי-חלל ולהבין את משמעותה של חברות? האם הם בטעות יהרגו בכוונה את כל בני האדם? כל זאת ועוד בפרק הבא של "אינדינגב 2015, חה חה חה אל תדאגו אין אנסי חלל".

היוצרים: לי עוז, עמית אשכנזי ואורי גולדברג הם סטודנטים לאנימציה שלא יודעים דבר על רובוטים אבל יודעים דבר או שניים על… חברות?

artez (1)

Desert Odyssey  (האסטרונאוטים)

היוצרים: אוהד כברי, זוהר בר שלום, סמדר ספיר, יוחאי עלוש

artez (2)

מערכת שמש רוחניקית

במערכת שלנו הרוח ממלאת בנפח,
האור מעניק חשמל,

השמש מספקת מקום להיטען באנרגיה,
וניתן לבחור מחדש את כוכב הצפון.

עצרו לרגע להסתובב איתנו,
ביקום מקביל

 

היוצריםאמן מוביל – מור קסטין, עמית כהן, טל נהרי, ערן פונארו, כליל קסטין

artez (7)

הילד המשתין

פסלים של ילדים משטינים למזרקה הוא ללא ספק סימן היכר של כל עיר אירופאית ומרכז תרבות שמכבדת את עצמה.

"הילד המשתין" היא הגרסה העצמאית מדברית של כל הזאטוטים הנימולים למחצה של התרבות.

יוצרים: איתמר המרמן, שמוליק טוויג, איתמר כספי

artez (1)

Street Looper

היוצרים: אורן אילם

artez (8)artez (9)

גליל אור

הפרוייקט שלנו הוא מייצג ענק דמוי טלסקופ שכאשר מתבוננים דרכו רואים מחזה מרהיב של צבעים וצורות, בדומה לקליידוסקופ, המופעל בעזרת שבשבות על ידי הרוח הדרומית.

היוצרים: דניאל, ענת ונוי, סטודנטים לעיצוב חלל ואטמוספרה.

artez (3)

חביליו

ארבעה בני אדם עורכים את טקס השבתו לחיים של חביליו: תפלץ מדובלל שלא הושלם, צאצא פג של שיירי העולם הטכנולוגי שנולד עם מנגנון הרס עצמי שמניח לו לשבור את עצמו בחזרה אל ערימת השאריות ממנה נוצר.

artez (11)

GEFILTE SCHEIßE

יניב שיינפלד, תומר דמסקי, אייל ביטון ומרקו מילבסקי, קבוצת אמנים והרפתקנים משועממים הפועלים בדירתם המשותפת בכיכר החתולות בירושלים בחסות ערמה של זבל אלקטרוני, גרוטאות חסרות תכלית שמצאו את דרכן מהרחוב אל הבית, וחתולה אחת עם שמונה מיליון פרעושים העונה לשם מוג. בין תחרויות הטקסס הולדם במטבח החבורה עוסקת בעיקר באמנות סאונד, וידאו, DIY, האקינג ותרגילי מתיחת פנים.